Premia Gwiazdkowa, bony, podwyżki

Zbigniew Kubicki   5 grudnia 2018   Możliwość komentowania Premia Gwiazdkowa, bony, podwyżki została wyłączona

05.12.2018           W odpowiedzi na pytania kierowane do Komisji Międzyzakładowej informujemy, że:

  • w miesiącu grudniu, tak jak w latach ubiegłych zostanie wypłacona pracownikom Solaris Bus & Coach S.A. Premia Gwiazdkowa. Zasady przyznawania Premii Gwiazdkowej, określone w porozumieniu z dnia 25 października 2016 r., dostępne są na niniejszej stronie pod datą 03.11.2016 r.(Porozumienie Płacowe )
  • pracownicy otrzymają dodatek świąteczny w formie bonów towarowych o wartości 150 zł. brutto. Dodatek świąteczny  wraz z bonusem wakacyjnym wypłacanym w czerwcu,  jest zasadniczą częścią tzw. ŚWIADCZEŃ DODATKOWYCH, które zastąpiły Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w wyniku porozumienia Pracodawcy z Organizacją Zakładową NSZZ „Solidarność” w marcu 2016 r.
  • z dniem 1 stycznia 2019 r. nastąpi wzrost wynagrodzenia zasadniczego w wys. 200 zł brutto na każdego pracownika zatrudnionego na stanowisku robotniczym oraz średnio o 200 zł brutto na każdego pracownika zatrudnionego na stanowisku administracyjnym.  Wzrost wynagrodzenia jest efektem porozumienia płacowego kończącego spór zbiorowy z października i listopada ubiegłego roku.

KM