Spotkanie z Prezesem Javierem Calleja

Zbigniew Kubicki   17 października 2018   Możliwość komentowania Spotkanie z Prezesem Javierem Calleja została wyłączona

16.10.2018           W odpowiedzi na pismo Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”  w dniu 16 października br. doszło do spotkania Komisji Międzyzakładowej z Prezesem Zarządu Solaris Panem Javierem Calleja.

Na wniosek Komisji Międzyzakładowej spotkanie zostało podzielone na dwie części tematyczne. W części pierwszej kontynuowano negocjacje prowadzone na okoliczność sprzedaży Spółki Solaris firmie CAF.  Strona Związkowa podtrzymała swoje postulaty dotyczące gwarancji zatrudnienia oraz gratyfikacji finansowej w uznaniu wkładu pracowników w rozwój Spółki Solaris. Pracodawca odnosząc się do postulatu gwarancji zatrudnienia wskazywał na plany rozwojowe Spółki w efekcie których zatrudnienie nie będzie malało lecz rosło. W kwestii gratyfikacji finansowej, to odpowiadając na pytanie Strony Związkowej Pracodawca wyjaśnił, że nie posiada wiedzy czy Spółka  CAF była informowana przez Sprzedającą Solarisa o trwających negocjacjach ze związkiem zawodowym i o zgłoszonych przez związek postulatach. W tej sytuacji strony ustaliły, że temat zostanie kontynuowany na następnym spotkaniu po uzyskaniu stosownych informacji przez Pracodawcę.

W drugiej części spotkania Strona Związkowa przedstawiła aktualna sytuację w firmie w szczególności uwagi dotyczące zmian w organizacji pracy na produkcji, zaopatrzenia, zwiększonego tempa pracy itd. Z powodu ograniczeń czasowych nie udało się wyczerpać wszystkich tematów.

Strony ustaliły, że kolejne spotkanie odbędzie się za dwa tygodnie po zakończonych Targach TRANSEXPO.

KM