Premia frekwencyjna w 2020 r.

Zbigniew Kubicki   5 listopada 2020   Możliwość komentowania Premia frekwencyjna w 2020 r. została wyłączona

Koleżanki i Koledzy,

w dniu 16.09.2020 r. złożyliśmy do Zarządu Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. pismo w sprawie naliczania premii frekwencyjnej w 2020 r.

16.09.2020r.

 

Podczas spotkań głównym tematem było pozytywne rozwiązanie sytuacji osób, które nie świadczyły pracy w związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem do lat 8, osób 60 + oraz pracowników przebywających na kwarantannie.

W dniu dzisiejszym przedstawiamy Państwu ostateczną wspólną decyzję Zarządu Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. oraz reprezentantów obu Związków zawodowych:

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją Zarządu uzgodnioną z reprezentantami obu działających w Spółce Związków Zawodowych, przedstawiamy poniżej obowiązujące zasady przyznawania tegorocznej premii frekwencyjnej. 

Premia gwiazdkowa, nieuzależniona od frekwencji pracownika, niezmiennie wynosi 40% wynagrodzenia zasadniczego za miesiąc listopad.  

Reguły dotyczące przyznawania premii frekwencyjnej pozostają bez zmian w części dotyczącej proporcjonalnego umniejszania premii zależnie od liczby dni nieobecności (tj. nieobecność do 7 dni – premia pełnej wysokości, czyli 35% wynagrodzenia zasadniczego za miesiąc listopad, 8-10 dni – 26,5%, 11-14 dni – 17,5%, powyżej 14 dni brak premii frekwencyjnej).

W związku jednak z wyjątkową sytuacją pandemiczną, w której się znaleźliśmy, wprowadzone zostały jednorazowo (tylko w tym roku) dodatkowe ustalenia, tj., że do dni nieobecności od których uzależniona jest powyższa premia frekwencyjna, nie wliczamy: 

– opieki nad dziećmi do lat 8 w 2020 roku, związanej z pandemią COVID-19,

– nieobecności spowodowanych koniecznością odbycia kwarantanny zleconej przez Sanepid (jeśli na ten okres nie zostało przez lekarza wystawione zwolnienie lekarskie),  

– absencji spowodowanej decyzją naszej firmy.

 

W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu z:

Anną Wasiak, tel. 691 969 671, anna.wasiak@solarisbus.com (sprawy kadrowe)

Kamilą Mądrą tel. 697 937 234, kamila.madra@solarisbus.com (sprawy dotyczące kwestii Covid-19).

 

Z wyrazami szacunku,

Zarząd Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

Treść komunikatu powstała w porozumieniu z władzami Związków Zawodowych.

S      KP