Komunikat KM Solidarność w SBC

Zbigniew Kubicki   3 września 2019   Możliwość komentowania Komunikat KM Solidarność w SBC została wyłączona
W odpowiedzi na pismo z dnia 29.08.2019 r. od Zarządu OPZZ Konfederacja Pracy w Solaris Bus & Coach S.A. w celu spotkania i ustalenia wspólnego stanowiska obu związków na dalsze rozmowy negocjacyjne z Pracodawcą.
Wskazujemy co następuje:
Postulaty członków związku NSZZ „Solidarność” w Solaris Bus & Coach S.A., są znane i akceptowane przez pracowników w 100% i nie zamierzamy zmieniać tychże postulatów. Są one racjonalne i przemyślane. W większości mamy je omówione z Pracodawcą i nie chcemy się uwsteczniać w tak ważnych negocjacjach dla pracowników Solaris Bus & Coach S.A.
Jesteśmy na bardziej zaawansowanym etapie rozmów niż zarząd OPZZ KP w SBC. Nasze postulaty (Solidarności) i Wasze (OPZZ KP) różnią się, co będzie wpływało na przebieg – wydłużenie negocjacji, co wiąże się z oddaleniem w czasie podpisaniem porozumienia z Pracodawcą.
Jednocześnie uważamy za niestosowne, wydawanie z Waszej strony komunikatu wprowadzającego pracowników w błąd dot. dodatku stażowego. Informujemy, że dodatek stażowy jest oczywiście propozycją (postulatem) „Solidarności” niepodpisaną jeszcze, ale głęboko przedyskutowaną z Zarządem SBC.
Z poważaniem
Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność”
w Solaris Bus & Coach S.A.